Český jazyk
Kdo přijde na to, co je zde napsáno? Vymyslete další takové „rébusy“.
Kdo přijde na to, co je zde napsáno? Vymyslete další takové „rébusy“.
Moji milí, všechny vás zdravím první dubnový den. Máme tady apríl. Kde se vůbec vzal apríl? Apríl je označení pro první dubnový den. Nejedná se o původní český svátek, ale přišel k nám ze zahraničí a rychle zdomácněl. První zmínka o aprílu v Čechách je z roku 1690. Podle dochovaných zápisů se obětí žertíků stávali známí a příbuzní a zvyk spočíval především v tom, že se lidé posílali pro něco, co neexistuje, pro něco vtipného. Nejčastěji se chodilo pro komáří sádlo, pro králičí peří, kohoutí vejce, kukačku do hodinek, psí štětiny, ohýbák na cihly, rovnák zatáček, bublinky do vodováhy nebo pro mezery do žebříku či vtipné semínko. Angličané tento den nazývají dnem bláznů. Všichni máme apríl spojený s lumpárnami a legráckami, původně šlo ale především o oslavu jara, přátelství, lide se radovali ze sluníčka, tepla a květin. Ať tedy žije apríl!
Dneska tedy aprílová škola. Úkoly, které sem vložím, jsou pro rodiče. Děti se stanou dneska dospělými a vaše úkoly budou kontrolovat.
Uvařit nebo upéct svému synovi nebo dceři jejich nejoblíbenější jídlo.
Slabikář str. 74
Písanka str. 39
PS str. 22
Zazpívej a zatancuj s rodiči píseň „Měla babka, čtyři jablka…“
Chtěla bych, abyste se mně jednou za dva týdny ozvali s tím, jak vám domácí učení jde, co vás trápí, jaké máte pocity z domácí výuky. Já osobně si myslím, že probíhá všechno bez jakýchkoliv obtíží. Cílem v 1. třídě je, naučit děti číst, psát,sčítat a odčítat do 20. Větší část učiva už děti uměly . Pokud byste měl někdo nějaké obtíže, volejte, pište. S většinou z vás jsem skoro v každodenním písemném kontaktu.
Slabikář str. 73
Písanka str. 38 – napište báseň o Gustovi ze str. 72 ve Slabikáři / v horní části str. 72 /
PS str. 21 cv. 1 spoj mašličky ve správném pořadí, cv. 2,3,4
Namaluj nějaký krásný obrázek.
Včera jsem se dozvěděla od jedné maminky, že už mají dopsanou písanku a chtějí pokračovat psát další díl. Prosím, abyste nepsali kupředu. Jde totiž o to, aby si děti písmenka upevnily, aby je uměly používat při opisu, při diktátu.