18.10.

ŽA str. 29

Psaní do str. 4 /bohužel písmenko a jsme ještě nezačali psát, polepšíme se příští týden/

M do str. 33

Psaní číslic str. 2

Zkoušejte už doma psát na papír diktát písmenek. Zatím známe pouze e,i. Diktujte jim střídavě probraná písmenka a oni ať je píší. Zanedlouho nás to čeká. Budeme k tomu potřebovat sešit. Ještě upřesním číslo sešitu.

17.10.

M

PS str. 33 cv. s myškou – doplnit výsledky a pochopit znázornění s hlavičkami

Psaní číslic

str. 2 celou stránku dodělat

ČJ

ŽA str. 28 číst řady písmen , snažit se co nejrychleji

Některé děti neumí číst všechna písmenka, stále prosím trénujte doma, příští týden začínáme číst slabiky.

V matematice by měly děti umět spoje na plus a minus zpaměti. Zatím budu dovolovat počítání na prstech. Ale nebude to trvat stále.

16.10.

ŽA str. 27 Platí to i pro děti, které byly ve škole, zapomněli jsme si to zakroužkovat.

Písanka str. 4 důležitý je sklon písmen, děti to většinou píší nakloněné na druhou stranu

M PS str. 32 – děti, které byly ve škole, ať nic nedodělávají, máme to rozdělané, zítra doděláme

Zítra jdeme v 9.45 na dravce. Zaplaceno mají všichni, dětem, které chybí, samozřejmě peníze vrátím.

Návštěva

Dneska nás navštívily dvě budoucí paní asistentky. Obě paní asistentky děti chválily. A musím říct, že se děti předvedly. Alespoň jsem měla ten pocit. V ČJ i v matematice jsme brali novou látku a bylo toho poměrně dost. Však sami víte. A brát novou látku, když chcete, aby se děti předvedly, bývá ošemetné. Ale musím říct, že jsem byla spokojená. Kluci v zadní lavici byli také nadšeni, někdo se jim věnoval individuálně, a to se jim líbilo. Dokonce přemlouvali paní asistentky, aby přišli zítra zase. Mě osobně potěšilo i uznání obou budoucích kolegyň. Zvenku vypadá to naše „učení“ úplně jinak. Netušily, co se skrývá za tím práce. Moc jim oběma děkuji.

15.10

ČJ

ŽA str. 26, vystřihnout písmenko e, E é É

Písanka str.3 – důležitý je sklon písmena e

P PS str. 31, děti by si měly zapamatovat spoj 1+1, 2-1 zatím mohou používat prsty

Informace

V pondělí bych chtěla jít s dětmi na dvouhodinovou vycházku do přírody. Šli bychom po svačině a vrátili bychom se v půl 12. Prosím, aby byly děti sportovně oblečené, aby si mohly oblečení “ umazat“.

Informace

Chtěla jsem jen připomenout, že každý den píšu informaci o tom, co jsme dělali ve škole pro nemocné děti. Někdy se může lišit informace pro nemocné od aktuálního stavu, který mají děti v pracovních sešitech a v písance. Děti, které chodí do školy by už měly vědět, co jsme ve škole dělali a kam jsme došli. Nedodělávejte s dětmi, prosím, rozdělané řádky nebo stránky. Pro nemocné napíšu: dodělat stránku xxx, ale s dětmi ve škole ji máme rozdělanou a doděláme ji společně ve škole druhý den. Pro nemocné to píšu dopředu, protože vím, že druhý den nepřijdou. Pokud budete mít zájem, přijďte, vysvětlím vám to osobně.