Milí rodiče, moc vám všem děkuji, že jste na naše malé posezení přišli. Mně osobně se setkání s vámi a dětmi moc líbilo, atmosféra byla vynikající. Všem maminkám děkuji za přípravu občerstvení. U vánočního tvoření jsme měli i vánoční hody. Děkuji i paní Švehlové, je moc šikovná. Všechny vás zdraví, chválila vás jak jste šikovní a už se prý těší na Velikonoce. Poděkování patří i panu Křišťanovi, který na naši třídu opravdu drží a je k nám velmi štědrý. Byla jsem ráda, že i on se zapojil, stejně tak patří pochvala pro všechny tatínky. Ruční práce maminek je samozřejmá, ale tatínkové….klobouk dolů.
Archiv autora: Miluše Pošvicová
Připomenutí
Jen připomínám, že v úterý máme malé vánoční tvoření rodičů s dětmi. Prosím, abyste si přinesli vlnu na bambulku. Pokud byste mohli, vezměte s sebou tavnou pistoli, ale není to nutné. Budu mít tři školní, takže se snad nějak vystřídáme. Ani cukroví nemusíte brát, sama nemám nic pečeno, nechci vás zatěžovat. O občerstvení se postarám sama. Těším se na vás v 16 hodin v úterý. Samozřejmě uvítáme i babičky a dědečky.
Mikuláš
Tak jsme to všichni ve zdraví přežili. Myslím si, že si to děti užily. Já samozřejmě též. Už se těším na zítřek, kdy se budeme učit. Výuka byla volnější, všichni jsme se krásně báli. Dokonce i mně Mikuláš přinesl nadílku. Moc děkuji paní Havránkové. Ale celý rok jsem zlobila a nezasloužila jsem si ji. 🙂 Koukněte do fotogalerie.
Úkol ze slohu
Povídání vánočního stromečku o Štědrém dnu se dětem moc povedlo. Některá povídání byla moc vtipná, všichni jsme se pobavili.
Poděkování
Moc děkuji Křížovům za krásný stromeček. Letos jsem si přála smrček. Stejně děkuji rodičům za zapůjčení slaměných ozdob. Nevím, zda se stromeček líbí dětem, ale mně se líbí moc. Děti byly trochu zklamané, že nemohly zdobit různými barevnými řetězy a ozdobami. Ale snad si už zvykly a líbí se jim také alespoň trošku. Poděkování patří též paní Lukešové za nádherný adventní věnec. Nahlédněte do galerie.
Vyjmenovaná slova
Dnes jsme psali diktát. Dopadl dost špatně, děti tam měly mnoho chyb. Diktát si mohly doma připravit. Zjišťuji, že některé děti se doma vůbec neučí. V opravě udělají stejnou chybu jako měly v diktátu. Je třeba každý den alespoň chvilku VS věnovat. Mnozí by měli zlepšit i písmo, text je mnohdy nečitelný.
Vánoční stromeček
V pondělí budeme mít vánoční stromeček. Letos bych ho ráda vyzdobila lépe než v předchozích letech. Loni jsme měli ozdoby „kdo co přinesl“, letos bych chtěla, aby ozdoby byly slaměné, oříšky, jablíčka… Takový staročeský stromeček. Pokud po dětech něco pošlete, mělo by to být připravené na zavěšení. Pokud slaměné ozdoby nemáte nebo nechcete riskovat zničení ozdob, nevadí, přinesu je sama.
Krabice od bot
Nahlédněte do fotogalerie.
Omluva
Omlouvám se, ale ty věci na PČ jsou až na příští čtvrtek. K badyánu a skořici přidejte ještě několik plátků sušených jablíček a pár plátků sušeného pomeranče. Ještě jednou se omlouvám a děkuji za upozornění paní Hejdukové.
PČ
Prosím, aby si děti na PČ na čtvrtek přinesly koření badyán a skořici celou /ne sypanou/.