ČJ ŽA str. 42
Psaní slabiky s písmenem s – celou stránku
M PS str. 45,46 a z fialového velkého PS napsat číslice 3,4,5. Nulu nepište, zatím jsme ji nedělali.
ČJ ŽA str. 42
Psaní slabiky s písmenem s – celou stránku
M PS str. 45,46 a z fialového velkého PS napsat číslice 3,4,5. Nulu nepište, zatím jsme ji nedělali.
Dneska se na naši třídu přišel podívat pan ředitel. Zatím jsem s ním nemluvila o naší třídě, ale z mého pohledu děti byly moc hodné, hlásily se, byly klidné, uměly a spolupracovaly aktivně. Mám z nich radost. Mimochodem, když jsem jim ráno řekla, že se na nás pan ředitel během dne přijde podívat, nemohly se dočkat, těšily se a stále se mě ptaly, kdy už to bude. Já jsem to měla jinak. 🙂 🙂
ČJ
ŽA str. 39,40 číst slabiky
Psaní písmenko s, nedělejte bříška, písmenko musí být štíhlé
M PS str. 45
Prvouka PS str.11
ČJ
ŽA str. 38, písanka – slabiky s písmenem l
M
PS str.44
ČJ ŽA str. 37
psaní str. 12
M PS str. 42, 43, naučit pamětné spoje do 5
Dneska jsme psali opět diktát, některé děti nemají sešit podepsaný, obalený. Příští týden budeme psát už diktát slabik. Slabiky budu diktovat pouze ty, které jsme psali v písance.
ČJ
ŽA str.36, psaní – slabiky na další stránce, k těm obrázkům vždycky pouze jednu slabiku
M PS str. 41 číslice musí být úzké, ne břichaté
Psaní
Asi 7 dětí píše už perem. Ostatní dělají nejčastěji to, že mají špatné držení tužky, špatný sklon písmen, písmena jsou moc široká. U písmenka o neděláme to očko, protože ho děti dělají příliš veliké a někdy není k rozeznání očko od samotného písmena.
Dneska jsme se první hodinu učili. Měli jsme matematiku i češtinu . Pak jsme si povyprávěli o Halloweenu a o Dušičkách. No, a potom jsme jedli a tvořili. Každý si mohl vzít cukroví, bonbóny… K tvoření měly děti na výběr různé aktivity, samy si mohly vybrat to, co chtěly dělat. Musím poděkovat našim dvěma potenciálním asistentkám, paní Vrbové a Smolové, při tvoření nám hodně pomohly. Děkuji také všem maminkám, které pekly a kupovaly bonbóny. Mám spoustu fotek, dám je do galerie během víkendu. V pondělí ve škole nejsem, učit bude paní asistentka. Teď jsem doopravila diktáty. Většina dětí má jedničku, šlo jim to dobře. Některé děti měly špatný sešit. Na diktáty je potřeba sešit se širokými linkami. Nejlepší je sešit s pomocnými linkami. Ale děti to zvládly dobře i bez pomocných linek. Diktát písmen jim dávejte každý den, Písmenka přibývají, tak ať si to neustále opakují. Ty krásné dýně, duchy a netopýry / poslední fotka ve fotogalerii/ pekla paní Boudová, maminka dívenky ze 2.B. Musela jsem to vyfotit, prostě dokonalé. Šikovná maminka.
Upřesňuji třídění sběru. Je třeba rozlišit kartony zvlášť a noviny s letáky dohromady také zvlášť. Prostě dva druhy papíru – karton a ostatní.
Dneska úkoly pro nemocné nejsou, všichni byli ve škole.
Zítra děti mohou přijít v kostýmech, někteří už kostým měli dneska. Zítra se budeme učit pouze okrajově, mám pro děti připravené nějaké halloweenské činnosti a pak si také zatančíme. Ale chvilku se určitě učit budeme.
Moc děkuji všem rodičům, kteří mě stále překvapují svými nabídkami / maminka Víťi nabídla spoustu věcí na vánoční tvoření, mlsky pro děti / a výrobky, které pro naši třídu dělají / rodiče Vanesky P. – dýně, maminka Jirky J. – pečení, mlsičky/. Též děkuji paní asistentce za pečivo, které pro děti upekla. Snad jsem na nikoho nezapomněla.
Mimochodem, hnětynky máte všichni výborné, ale dneska jsem jich dostala tolik, že jestli takhle budu pokračovat, tak brzy neprojdu dveřmi. 🙂 Moc děkuji.
13. – 15. listopadu – dvůr u bočního vchodu do hlavní budovy
Papír vybíráme : středa, čtvrtek ráno 7,00 – 8,30 a odpoledne 11,30 – 15,00
pátek pouze ráno 7,00 – 8,30
Papír je třeba předem roztřídit a zvážit.