ČJ Slabikář str. 26, písanka do str. 21
M PS do str. 28, MM do str. 18
ČJ Slabikář str. 26, písanka do str. 21
M PS do str. 28, MM do str. 18
Co dělat, když dítěti čtení nejde.
Často se stává, že s dítětem každý den čtete a druhý den dítě přijde ze školy a dostane dvojku. Mám obavy, že dítě ztratí motivaci, číst ho nebaví, nechce.
Jak přispívat k podpoře čtení
Většina dětí čte už doma knížky. Mě to velice těší. Stále byste měli dítě ve čtení podporovat a upevňovat. Úspěchem bude, když si dítě samo bude vyhledávat knížky a od čtení ho nebudete moct odtrhnout. 🙂
Byla bych nerada, abyste moje doporučení brali jako nějaké „komandování“. Píšu to proto, že čtení je předpoklad pro úspěch ve všech dalších předmětech. A proto je cílem nás všech naučit dítě správně číst a hlavně, aby děti četly s radostí, a aby jim čtení přinášelo uspokojení.
Slabikář str. 26, písanka str.20,21
M PS str. 27, MM další dvě strámky
Prvouka str. 17,18
Dneska jsem dětem rozdala abecedu se všemi tvary písmen. Doma jim to , prosím, zalaminujte a ten malý formát mohou mít přilepený na lavici a ten větší si mohou nechat doma. Rozhodně to může dětem, které ještě nemají písmenka utvrzená, pomoci.
Prosím, pokud dítě něco ve škole ztratí, musí nejdříve všechno prohledat a ne čekat, že to za něj udělají ostatní. Veďte děti k pořádku, jsou totiž někteří zvyklí, že když odloží např. pero, nedají ho do penálu, ale hodí ho do tašky / v lepším případě/. Je třeba neustále jim to vysvětlovat a kontrolovat.
Každý den si sedněte s dítětem a proberte všechno to, co se dělo ve škole. Prohlédněte si, co jsme dělali, ať vám o všem poví. Jednak se rozvíjí komunikační schopnost dětí, prohlubují se vztahy mezi dětmi a vámi a v neposlední řadě, neunikne vám domácí úkol.
Slabikář str. 25, písanka str. 20 / jen pro nemocné/
M PS str. 26, fialový velký sešit dopsat stránky s čísle 7
V pátek napíšeme diktát. Bude to jedna věta z písanky.
Děti, které chodí ve čtvrtek na angličtinu k paní učitelce Tůmové, angličtinu mít nebudou, hodina odpadá.
Český jazyk Slabikář str. 24, písanka str. 19
M PS str. 24,25
ČJ Slabikář str. 23, písanka str. 18
M PS str. 22 – pokud nevíte co s tím, dodělám to s dětmi sama až přijdou do školy
Dneska děti dostaly nakopírovaný list s větami. Ve škole jsme celý list přečetli a dětem to šlo velice dobře. Měla jsem z toho dobrý pocit. Přes víkend čtěte pouze tento nakopírovaný list.
Také jsme psali diktát slov, který jsem známkovala. Slova jsem vybrala pouze z domácího úkolu. Z diktátu už jsem takovou radost neměla. Ovšem dost dětí napsalo diktát bez chyby. V psaní diktátů jsou mezi dětmi veliké rozdíly. Ale chce to jen systematický trénink a čas. Výsledky se určitě dostaví.
Za vzkazy moc děkuji, vzkazy jsou bezvadné, děti /i já/ mají ze vzkazů radost. Někteří z rodičů mají vzkazy opravdu „vymazlené“. Obrázky, vzkazy ve tvaru srdíček…Dokonce některé děti píší vzkazy rodičům.
Tento týden jsem neustále řešila chování některých neukázněných dětí. Děti vám samy řeknou o co se jednalo. Nechtěla jsem hned po Vánocích zavést nějaké sankce, ale pokud se kluci nezklidní, budu to muset řešit. Některé děti pak dost trpí, mají potíže se sluchem…..Dneska jsem viděla zlepšení, bavili se hraním karet a hraním se stavebnicí. Tak doufám, že to bude v příštím týdnu pokračovat.