ČJ Slabikář do str. 22, písanka do str.17, číst nakopírovaný list
M PS do str. 21, MM do str.14
ČJ Slabikář do str. 22, písanka do str.17, číst nakopírovaný list
M PS do str. 21, MM do str.14
Posílám odkaz na stránky na PC. Pro děti by mohla být práce s PC atraktivní. Zkuste to.
Někteří rodiče mně psali, že přestože každý den píší s dítětem diktát, nedaří se mu. Psaní slov je založeno na analýze a syntéze slov. Zaměřte se proto na to, aby dítě umělo slovo hláskovat /ve škole jsme hráli hru – mluvili jsme tzv. marťanštinou – děti budou vědět/. Papírová písmenka děti už do školy nosit nemusí – používáme písmena z umělé hmoty. Doma z papírových písmen stále skládejte slova, věty. Někomu jsem ještě doporučovala, aby se vrátil ke slabikám ze ŽA. Není to žádná ostuda. Pokud diktujete slova s dlouhou samohláskou, délku přehánějte, děti jsou na to zvyklé ze školy. Klidně diktujte mááááááma….. Stále také opakujte pravidla při psaní věty. Pokud se stále někomu nedaří, nebuďte smutní, určitě se to naučí, chce to jen čas.
Český jazyk Slabikář str. 22,písanka str. 17
M PS str. 20, MM další stránku asi 13
Prvouka PS str. 16
Dneska jsme psali diktát jedné věty. Před psaním s dětmi větu rozeberu. Jaká pravidla platí při psaní vět, kolik má slov, … Některé děti uspěly na výbornou, měla jsem velkou radost. Prosím, abyste dětem dávali na procvičení věty pouze ty, které jsme psali v písance. Před každým diktováním s dětmi větu rozeberte. Kolik má slov, kde píšeme mezery, co se píše na začátku věty, co se píše na konci věty. Většina dětí to umí bezvadně, klaďte pouze otázky, děti ať odpovídají. I když to už perfektně umí, stejně vždycky větu rozeberte. Děti na to jsou zvyklé a potřebují si to utvrdit.
Vzkazy od vás jsou perfektní, děti mají velikou radost, každý vzkaz společně přečteme. Děkuji.
ČJ Slabikář str. 21, písanka str. 16
M PS str. 19, MM str. 12
ČJ Slabikář str. 20, písanka str. 15
M PS str. 18, MM str. 11
Vítám vás všechny na svých stránkách v roce 2020.
ČJ Slabikář str. 19, písanka str.14
M PS str. 17, MM str. 10
Milí rodiče, mnohokrát vám všem děkuji. Musela bych jmenovat všechny rodiče, kdybych chtěla poděkovat jmenovitě. Připravil jste nám moc pěkné dopoledne. Někteří prý připravovali celou noc. Jste obdivuhodní. Přeji vám všem pevné zdraví a v novém roce spokojenost a radost ze svých dětí. Samozřejmě se k přáním dětí připojuji. Pošvicová
Prvňáčci z 1.B vám přejí hezké Vánoce: https://youtu.be/VZggETkcaK4