Archiv rubriky: Nezařazené

Makov

Dneska jsme byli v záchranné stanici Makov. Přestože nám počasí vůbec nepřálo, výlet to byl opravdu moc pěkný. A všechny ty pláštěnky, spadlé buřty do bláta, v lepším případě do ohně, pocit z krásného dopoledne překonal. Děti byly hodné, poslušné, mám z nich radost. Jasně, že bych našla nějaké malé prohřešky, ale ty byly tak malé, že nestojí za řeč. Chtěla bych pochválit Páju, který velmi ochotně všechny děti zásoboval papírovými tácky a pak Filípka, Šárku a Marušku P., kteří mně velmi ochotně pomáhali při celkovém úklidu altánu. Všechny děti, které chtěly, jsem vyfotila se sovou na ruce, tak pokud byste chtěli jeden obrázek, tak mi napište na mail adresu a já vám obrázek pošlu. Fotky na stránky zatím nedávám, protože mám velmi špatné zkušenosti z minulé třídy. Dát je na web trvá poměrně dlouho a pak jsem se setkala ještě s nevolí. Domluvíme se na třídní schůzce, zda budu fotky na web dávat.

14.10.

1.Úkoly pro chybějící žáky

  • ŽA str.33
  • Psaní  psací e, é
  • M str.33

2. V případě, že bude ošklivé počasí, přijedeme zítra z Makova dříve a ve škole bychom končili v 11.25 hodin.

13.10.

1.Úkoly pro chybějící děti

 

  • ŽA do str.32
  • Psaní do str. 3
  • M do str.33

 

2.Stále narážíme na problémy sloupeček, řádka, třetí v druhé řádce, poslední, první. Zítra budeme procvičovat v ŽA stromečky na str. 31. Přečti slabiky ve třetím stromečku ve druhé řádce…Prosím, stále trénujte. Je to věc, kterou by děti měly umět ze školky a strašně nás to zdržuje, protože stále někdo neví kde čteme.

 

3. Pokud ve čtvrtek bude zima jako dneska, děti hodně oblečte, protože v Makově prý není možnost někde se schovat, je tam prý jen takový otevřený altán./informace od kolegyň/

Shrnutí týdne

Začali jsme psát do písanky. Už mám vytipované dva abonenty na psaní perem. Od písmenka psacího e budu rozdávat pera. Tedy spíš povolovat pera. Kdo bude mít uvolněnou ruku a bude psát hezké tvary písmen, bude mu dovoleno psát perem. Hlavně jde o to, aby písmena měla správný sklon. Čtení slabik nám jde, horší to je s doplňováním písmen do mřížek. Mnoha dětem jsem psala „lépe“. To znamená, že písmena měly špatně doplněna. Je třeba,  aby děti uměly slovo vytleskat a určit počet slabik. Pak samostatně vyslovit první slabiku a říct kam ta slabika patří v mřížce, stejně tak i s druhou slabikou. V matematice nám činily velké potíže trojky. O tom jsem již psala včera. Dneska dostaly děti napsat celou stránku trojek. Je to na víkend, tak ať si děti celou stránku rozdělí do několika etap.  V prvouce jsme tvořili rozvrh a i v prvouce jsme opakovali pojmy před, za, vedle…. Ne všem dětem to šlo. Ale většina dětí to umí. V HV jsme se učili písničku Kočka leze dolů… a při PČ jsme vytrhávali papír a tvořili jsme mísu s ovocem nalepováním natrhaného papíru. Při VV jsme vytvářeli desky na výkresy. Ty se všem moc povedly. No a při TV jsme šplhali, vyšplhalo jen velmi málo dětí. V lednu budu šplh známkovat, zatím budeme stále trénovat, aby v lednu byly samé jedničky. Jedničku ze šplhu dostane ten, kdo vyšplhá tak, že bude mít nohy ve výši mé hlavy. Nejhorší známku, trojku, dám tomu, kdo vůbec nevyšplhá. Jinak nálada ve třídě je velmi dobrá. V pondělí jsem měla hospitaci, pan ředitel se přišel na děti podívat. Byl velmi spokojen, děti byly ukázněné, aktivní. Chválil je, že toho už hodně umí a ve třídě, že je kázeň. Samozřejmě, že mi to udělalo radost. Krásný víkend.

8.10.

Dneska jsem dala dětem letáček, který se týká umístění fotek na školní web. Prosím, letáček vyplňte a zítra mně ho pošlete po dětech zpět.

 

Dneska jsme nacvičovali psaní čísla tři. Moc se nám nedařilo. Prosím, ať děti píšou trojky štíhlé a nedělají tam uprostřed kličku. Dělaly tam totiž hrozně ovály a tak ji nebudeme uprostřed dělat. Děti udělají hlavičku, stáhnou ji vlevo a po té samé čáře se vrací a pak udělají větší bříško dolů, štíhlé. Žádně baculky.

7.10.

Úkoly pro chybějící žáky

  • ŽA do str.28
  • Psaní do str.34
  • M do str.28
  • vysřihnout písmeno Ss

 

Zítra, prosím, písanka č.1 a ať si děti přinesou i tu stávající. Ještě nás čekají číslice. Zítra budeme psát trojku.

Na PČ zítra budeme potřebovat lepidlo a barevné papíry.

6.10.

Úkoly pro chybějící žáky

  • ŽA do str. 27
  • M do str.27
  • Psaní do str.33 plus z druhé strany sešitu psaní čísla dvě

 

 

Máme skoro dokončen pracovní sešit z psaní, ve čtvrtek začneme psát do malé písanky č.1

 

Sbírejte krásně zbarvené listy, doma je vylisujte, budeme je časem potřebovat na VV

 

5.10.

  • Úkoly pro chybějící žáky
  • M do str. 26
  • ŽA do str. 27
  • Prvouka do str. 11
  • Psaní do str.31

 

 

12.11. se koná třídní schůzka v 1.B v 15.30 hodin. Ještě to v listopadu připomenu.

 

15.10. jedeme do záchranné stanice v Makově. Odjezd je v 8 hodin od školy, příjezd je do 12.30 hodin. Ať si děti vezmou s sebou buřtíky, nařízněte jim je, pití, pláštěnku, peníze. Celý výlet by měl platit Spolek rodičů ve Volyni při ZŠ Volyně. Uvidíme jak naplníme autobus, pokud by se doplácelo, tak opravdu jen malý obnos. Peníze ať si děti s sebou vezmou, protože si tam budou moci koupit nějaké drobnosti/samolepky…/.

 

 

Shrnutí týdne

V češtině čteme už slabiky s písmenkem L. Nacvičovali jsme horní kličku.  Slabiky čtou všechny děti, někdo lépe, někdo hůře. U horní kličky dělala všem dětem potíže a ty se týkaly sklonu. Čára musí být šikmá, ale rovná a nakloněná by měla být klička doprava. Obtíže se sklonem měly skoro všechny děti. Ale nevěšte hlavu, bývá to problém všech prvňáku. V matematice perfektně zvládáme vztahy větší, menší, rovná se. Některým dětem stále dělá potíže čtení čísel, před, za… Všem, koho se to týká jsem to psala do notýsků. Prvouka tento týden nebyla. V PČ jsme dělali sluníčka, která se nám moc povedla, přijďte se podívat, máme je pověšena na provázku. Ve VV jsme konečně sluníčka dokončili, jsou na nástěnce na chodbě, přijďte se podívat. V HV jsme se učili písničku To je zlaté posvícení… a při TV jsme hráli hry a cvičili naši první rozcvičku. Příští TV budeme šplhat na tyči. Už se moc těšíme. Příští VV budeme vyrábět desky na VV a pak budeme malovat obrázek na soutěž  VV, který se bude týkat přírody a jak přírodě pomáháme. Ale o tom se ještě rozepíšu později. Celý týden jsme všichni prožili v pohodě, děti byly vcelku hodné, pomalu si na sebe zvykáme, děti už se bez problémů orientují. Ještě jsem chtěla připomenout, že tam mám několik opravdu malých dětí/ co se týče výšky/ a těm jsem doporučovala, aby si přinesly polštářek pod zadeček. Oni jak jsou malí, tak se jim špatně píše, jsou v lavici zapadlí. A mohou polštářek využít i jinak, zahřeje je a o přestávce se s ním mohou i pomazlit. Ale je to jen na vás. Mějte se hezky a užívejte krásný sluneční víkend.