Prosím, sbírejte krabice a krabičky. Po Vánocích bychom chtěli dělat roboty z krabic.
Archiv autora: Miluše Pošvicová
Kultura
Vybírám 40 Kč na Mikuláše a 45 Kč na hudební pořad /16.11./
22.11. se v naší škole uskuteční den podobný „teplákovému“, ale děti by měly přijít do školy svátečně oblečené. Prostě opak toho teplákového. Osobně se na to moc těším, ještě bychom to mohli spojit s nějakou sváteční svačinkou, ještě se s dětmi domluvím, můžete jim i vy poradit.
Ten předposlední týden před vánočními prázdninami /asi 12.nebo 13. prosince / jsme se s dětmi domluvili, že uděláme takové malé vánoční posezení dětí a rodičů, kdy součástí bude takové malé „tvořeníčko“. Děti to vymyslely, sama nevím jak si s tím poradím. Už teď se učím držet jehlu v ruce. 🙂 🙂
Volná polední hodina
Milí rodiče, dneska se mi stala neuvěřitelná věc. Děti přes polední volnou hodinu nechodí do družiny ani do čítárny, ale chodí do města. Od rána se na polední hodinu těší. Dneska takoví dva temperamentní chlapci mi po polední volné hodině přinesli krásnou růži z květinářství , prý pro radost, a dva nádherné křečky. Proč to píšu. Růže mě moc potěšila, ale domlouvala jsem jim, aby to už nikdy nedělali. Apeluji tedy na vás, rodiče, abyste jim dávali jen přiměřené množství peněz, protože je utrácejí za zbytečnosti a navíc, ve třídě máme alergické děti a nerada bych řešila nějaké zdravotní potíže způsobené křečky. A navíc, jistě kluci udělali „radost“ zvířátky svým rodičům. Některé děti si kupují i energetické nápoje atd. Je to jen na vás, zvažte to.
Karton a provaz
Prosím, jestli by někdo neměl možnost přinést rovný nepřehýbaný karton velikost cca 1m krát cca 80 cm. Pak bychom potřebovali silnější provázek cca 2m. Dětem jsem to vysvětlila, na podrobnosti se jich zeptejte. Zatím děkuji.
Sešit VS
Prosím, zda byste se nepodívali, jestli doma nemáte navíc zelený sešitek s vyjmenovanými slovy. Jednomu chlapci se totiž ztratil. Děkuji.
Zkrácená výuka
Ve čtvrtek končí výuka v 11.25 h.
VV
Prosím, aby si děti přinesly na VV slabý fix, který píše /nejraději nový/.
TV
Dneska jsme byli na dvouhodinové TV na hřišti v parku. Bylo krásné počasí, užívali jsme si. Přihodila se nám zajímavá příhoda, utopili jsme míč v rybníku. Chvíli jsem se snažila bidlem ho vyndat, ale stále se nám to nedařilo. Pak přišel jeden starší pán, viděl nás z okna, a ten míč nám z rybníka vyndal. Bylo to od pána moc hezké.
Halloween
Dneska děti přišly v maskách, mimochodem moc pěkných. Učili jsme se, ale nastolila jsem takový volnější režim. Plnili jsme úkoly z matematiky i z češtiny v duchu Halloweenu. Při VV jsme dodělali dýně, které se nám moc povedly. V soutěži o nejlepší masku zvítězila Míša a Filip, ale všechny masky byly krásné. Děti dostaly i malý úkol z češtiny na nakopírovaný list. Úkolů, které měly děti přes prázdniny se zhostily na výbornou. Některé práce jsme četli veřejně a všechny byly povedené. Zítra bychom měli první hodinu češtinu a poslední dvě hodiny bychom šli ven na dvě hodiny. Děti ať si vezmou sportovní oblečení.
Projektový den
Jak jsme oslavili vznik republiky? Velkolepě. Povídali jsme si o tatíčkovi Masarykovi, pouštěli jsme si krátké video o jeho mládí a životě, hovořili jsme o státních symbolech a následně jsme je vybarvovali, i hymnu jsme si zazpívali. Krásně se nám povedly portréty prezidenta Masaryka. Kreslili jsme tužkou. Přijďte se podívat, máme je na nástěnce. Ve volných chvílích jsme si zahráli pexeso na kterém byly významné osobnosti našeho státu. O přestávce jsme se posilnili lipovým čajem, byl výborný. Závěr dne jsme zakončili výrobou prezentace se spoustou přání, co všechno republice přejeme do dalších let. Naučili jsme se a závěrem všichni zazpívali píseň „Za 100let“. Projektový den se nám moc líbil, užili jsme si ho.