Ve středu 31.10. mohou děti přijít v maskách. Učení ať si vezmou také, ale přizpůsobím výuku Halloweenu.
Archiv autora: Miluše Pošvicová
Projektový den
Ve čtvrtek ať si děti přinesou cukr a malý hrneček. Uvaříme si lipový čaj. Učení si děti brát nemusí. Stačí pouze lepidlo, nůžky a psací potřeby. Děti ví co a jak,mluvili jsme o tom.
Divadlo
26,10. jdeme do divadla, které stojí 50 Kč. Zaplatím 40 Kč za peníze z exkurze, děti ať přinesou pouze 10 Kč.
Exkurze
Vzhledem k tomu, že jsme v pondělí neplatili jízdné, peníze mně zbyly. 20 Kč stálo povídání v centru NP Šumava a zbylo mi tedy 40 Kč. Navrhovala bych, abych vám peníze nevracela a za 40 Kč bych dětem něco v budoucnosti koupila nebo zaplatila nějaké divadlo. Samozřejmě bych vše vyúčtovala. Pokud byste s tím to návrhem někdo nesouhlasil, dejte mně vědět a samozřejmě peníze všem vrátím.
Exkurze
Exkurze byla zajímavá, děti byly ukázněné. Byli jsme však ve velkém časovém presu. Neměli jsme ani čas na jídlo, jíst jsme museli za pochodu. Dětem jsem slíbila návštěvu cukrárny, ta se však neuskutečnila, neměli jsme čas. Jinak návštěva v Jihoseparu i v centru NP Šumava byla velmi pěkná, poučná. Doufám, že příště to bude lepší a dojde i na tu cukrárnu.
Úkoly pro chybějící
- ČJ PS do str.20 cv.4,5
- M PS do str.29
- Čtení do str.17
- VL PS do str.10
Krádež
Tento týden se jednomu žáčkovi z naší třídy ztratil větší obnos peněz. S dětmi jsem o tom mluvila, dala jsem jim i příležitost peníze vrátit beztrestně. Jde spíš o to, aby do školy nenosily moc peněz a když už je ve škole mají, tak aby je měly v peněžence a v tašce, kterou mají stále zapnutou. Prosím, abyste je poučili.
Projektový den
Prosím, aby děti přinesly po víkendu nějaký obrázek, který se vztahuje k naší republice. Např. Prah,Orloj, známé podniky, státní symboly… Prostě cokoliv. Je třeba, aby si obrázek mohly někam nalepit. Děti jsou poučeny, ví o co se jedná. Samozřejmě obrázky mohou nosit i zítra.
Beseda v knihovně
Moc vám děkuji, že jste skoro všichni poslali 20 Kč na besedu v knihovně. Příspěvek na web jsem psala poměrně dlouho a skoro všechny děti přinesly 20 Kč na besedu v knihovně. Je vidět, že pilně sledujete web a mám z toho radost. Mimochodem, chci pochválit děti za jejich chování v knihovně. I pan spisovatel je chválil a byl udiven jak byli všichni hodní. Ptali se ho, dávali mu inteligentní otázky a udivilo ho jak hezky se ke mně chovají, protože mě neustále chtěli dávat do rolí, které byly nabídnuty dětem a o které všichni moc stáli. Měla jsem z jejich chování radost. Rozhodně na tom máte velký podíl. Děkuji.
Zkrácená výuka
V pátek končí výuka v 12.00h.