Archiv autora: Miluše Pošvicová

4.11.

ČJ

ŽA str.36, psaní – slabiky na další stránce, k těm obrázkům vždycky pouze jednu slabiku

M PS str. 41 číslice musí být úzké, ne břichaté

Psaní

Asi 7 dětí píše už perem. Ostatní dělají nejčastěji to, že mají špatné držení tužky, špatný sklon písmen, písmena jsou moc široká. U písmenka o neděláme to očko, protože ho děti dělají příliš veliké a někdy není k rozeznání očko od samotného písmena.

1.11.

Dneska jsme se první hodinu učili. Měli jsme matematiku i češtinu . Pak jsme si povyprávěli o Halloweenu a o Dušičkách. No, a potom jsme jedli a tvořili. Každý si mohl vzít cukroví, bonbóny… K tvoření měly děti na výběr různé aktivity, samy si mohly vybrat to, co chtěly dělat. Musím poděkovat našim dvěma potenciálním asistentkám, paní Vrbové a Smolové, při tvoření nám hodně pomohly. Děkuji také všem maminkám, které pekly a kupovaly bonbóny. Mám spoustu fotek, dám je do galerie během víkendu. V pondělí ve škole nejsem, učit bude paní asistentka. Teď jsem doopravila diktáty. Většina dětí má jedničku, šlo jim to dobře. Některé děti měly špatný sešit. Na diktáty je potřeba sešit se širokými linkami. Nejlepší je sešit s pomocnými linkami. Ale děti to zvládly dobře i bez pomocných linek. Diktát písmen jim dávejte každý den, Písmenka přibývají, tak ať si to neustále opakují. Ty krásné dýně, duchy a netopýry / poslední fotka ve fotogalerii/ pekla paní Boudová, maminka dívenky ze 2.B. Musela jsem to vyfotit, prostě dokonalé. Šikovná maminka.

Informace

Dneska úkoly pro nemocné nejsou, všichni byli ve škole.

Zítra děti mohou přijít v kostýmech, někteří už kostým měli dneska. Zítra se budeme učit pouze okrajově, mám pro děti připravené nějaké halloweenské činnosti a pak si také zatančíme. Ale chvilku se určitě učit budeme.

Moc děkuji všem rodičům, kteří mě stále překvapují svými nabídkami / maminka Víťi nabídla spoustu věcí na vánoční tvoření, mlsky pro děti / a výrobky, které pro naši třídu dělají / rodiče Vanesky P. – dýně, maminka Jirky J. – pečení, mlsičky/. Též děkuji paní asistentce za pečivo, které pro děti upekla. Snad jsem na nikoho nezapomněla.

Mimochodem, hnětynky máte všichni výborné, ale dneska jsem jich dostala tolik, že jestli takhle budu pokračovat, tak brzy neprojdu dveřmi. 🙂 Moc děkuji.

Sběr papíru

13. – 15. listopadu – dvůr u bočního vchodu do hlavní budovy

Papír vybíráme : středa, čtvrtek ráno 7,00 – 8,30 a odpoledne 11,30 – 15,00

pátek pouze ráno 7,00 – 8,30

Papír je třeba předem roztřídit a zvážit.

Informace

Dneska dvě děti dostaly možnost psát perem. Byla to pro děti slavnostní chvilka. Doufám, že to bude ostatní motivovat a budou se snažit pero získat co nejrychleji. Vybrat toho, kdo pero dostane, bylo těžké, protože abonentů na pero bylo více. Dokonce jsem se musela poradit s kolegyněmi.

Dvě děti věděly i proč v pondělí slavíme svátek. Kvituji to s povděkem, protože úkol, někde zjistit proč je v pondělí svátek, děti dostaly v pondělí. Mnozí sice tvrdili, že je Halloween, ale nakonec jsme si všechno vysvětlili. Zeptejte se jich, proč jsme v pondělí doma.

Ještě bych chtěla říct jak se s dětmi učit. Odpoledne by učení nemělo trvat déle než hodinu a to rozloženou do dvou bloků po půlhodině nebo do tří bloků po 20 minutách.

Moc děkuji všem za vynikající hnětynky. Přeji vám všem krásný pondělní sváteční den a dětem přeji krásné prázdniny. Sejdeme se ve čtvrtek. A nebyla bych to já, abych nepřipomněla, trošičku se s dětmi denně učte. 🙂

Poděkování

Teď jsem přišla do třídy a čekalo na mě překvapení. Na stole jsem měla krabici čistých papírů ke kopírování. Kdysi jsem dostávala ke kopírování balík papírů, kde bylo cca 500 listů. Teď jsem dostala ne jeden balík, ale celou bednu, kde je těch balíků cca 10. Nedávno mě takhle obdařili Jelínkovi, dneska to byla krabice od Jonášů. Všem vám moc děkuji. Chtěla jsem vám říct, že si toho nesmírně vážím. Cítím z toho i, „že jste na mé straně“. Samozřejmě děkuji všem, děkuji i za popsané papíry. Doufám, že vám to všem budu moct nějakou formou oplatit.

Informace

Čtení slabik nám už šlo lépe než včera. Některé děti doslova excelovaly ve čtení slabik. Zítra bych chtěla dát už někomu pero. V matematice sčítáme a odčítáme na prstech nebo na počitadle, ale hodně dětí už umí zpaměti všechny početní spoje. Přes prázdniny zkoušejte neustále příklady na sčítání a odčítání do 4. Skládejte slabiky a pište na cvičný papír diktát psacích písmen. Pokud dítě nemá upevněnou znalost některých písmen, stále dávejte diktát písmen. Např. polož malé e, velké M…..Dneska si děti dokonce rozdaly samy písanky. Některé děti totiž už čtou a tak daly hlavy dohromady a sešity si rozdaly. Doufám, že má každý svoji písanku.:)