Film V síti

Vážení rodiče,

Pravděpodobně jste již slyšeli o filmu V síti, tento týden byl oceněn cenou Český lev v kategorii dokumentární film.

Bude uveden zítra 10. 3. na ČT1 od 20:15.

Posílám stručnou anotaci:

Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností.

Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, …

Děti jsou dokonce vystaveny vydírání.

Většina z nás si řekne, že nás se to netýká, nám a našim dětem se to nemůže stát. Ale zkušenost mnoha rodin je jiná. Zvláště v dnešní době, kdy naše děti tráví u počítače spousty času, je důležité mít tuto hrozbu na paměti.

Doporučuji se na film podívat, zvažte prosím, jestli i s vašimi dětmi, protože situace v dokumentu jsou velmi drsné. V každém případě je nutné si o tom s nimi popovídat.

Martin Punčochář