16.3. 2020 – úkoly

Český jazyk

Slabikář str. 67

Písanka str. 32 – složte z daných slov věty a napište je, pak věty můžete použít jako diktát.

Hrajte s dětmi hru – povídáme si „marťanštinou“ – jednotlivá slova hláskujte / děti samy umí/

Čtěte i jiné texty ze Slabikáře /z minulých hodin/. Důležité je nečíst „dvojitým“ čtením. To znamená, že si dítě přečte nejdřív slovo potichu a pak teprve nahlas. Je třeba, aby dítě četlo po slabikách. Klidně si dělejte obloučky nebo slabiky „zpívejte“. Tzn. prodlužujte jednotlivé slabiky. Děti, kterých se to týká to umí.

Matematika

PS str. 15 jde o sčítání více sčítanců. Připomeňte dětem autobus – hra, kterou jsme hráli ve škole. Sčítali už i více sčítanců a šlo jim to skvěle.

Stále procvičujte pamětné sčítání a odčítání.

VV

Namaluj mně nějaký obrázek- co děláš, co se ti líbí, jak se bavíš v době volna.

Informace

Všechny vás zdravím. Byla bych ráda o zpětnou vazbu co se týče zadávání úkolů. Nerada bych děti přetěžovala, ale opravdu je důležité, aby děti každý den systematicky pracovaly. Nejlépe je s dětmi učit se v dopoledních hodinách, kdy jsou děti svěží. Učení jim rozložte do několik etap. Týká se to zvlášť dětí se sníženou pozorností. Dneska v 9 hodin začíná vysílat Česká televize pořad UčíTelka. Sama jsem na pořad zvědavá. Koukněte na to, myslím si, že to bude určitě zajímavé. Uvidíme. Pokud budete mít nějaké nejasnosti nebo připomínky, zavolejte nebo napište. Zatím jsem dostala od několika dětí fotky, jak se učí a všechny psaly, že je to baví. Některé děti psaly, že pracují i nad rámec mých požadavků. Samozřejmě mě to těší. Mějte se hezky a držte se, moji milí.