Děti ať přinesou peníze pouze na výlet a na fotky. Peníze za učebnice se budou platit přes elektronickou pokladnu, kterou bude naše škola zavádět. Bližší informace poskytnu na třídní schůzce, která bude 9.9.2020 v 2.B v 15.30 h.
Archiv autora: Miluše Pošvicová
Informace 24.8.
- Děti by měly mít sebou ve škole v aktovce roušku.
2. Pokud se u vás něco změnilo /bydliště, telefon…/, prosím o aktualizaci údajů.
3. Učebnice děti dostanou 2.9.
4. 1. září děti budou ve škole pouze 1 hodinu.
5. Na učebnice budu vybírat 410 Kč.
6. Od 9.9. budeme jezdit každou středu na plavání. Ten den budeme končit ve třídě v půl desáté, děti se nasvačí a pojedeme do Strakonic na plavecký bazén. Tam budeme cca do půl jedné a vrátíme se do Volyně ve 13 hodin. Děvčata musí mít kvalitní koupací čepici.Bližší informace ještě upřesním.
Informace 21.8.
- 7.9. pojedeme na exkurzi do záchranné stanice zvířat. Bližší informace ještě napíšu. Vstup je 30 Kč a autobusem nás poveze pan Lom. 2.9. budu také vybírat 150 Kč na tuto exkurzi. Pojedeme cca v 8 hodin a zpět se vrátíme mezi 12. a13. hodinou.
2. Hned 2.září dostanou děti fotografie z konce školního roku. Společná fotka stojí 35 Kč a malá fotka / fotili se jen někteří s kamarádem / stojí 25 Kč. Prosím, aby děti přinesly peníze 2.9.
Seznam věcí do 2. třídy
Český jazyk
4 sešity se širokými linkami / nejlépe s pomocnými linkami/, myslím si, že to je č. 512, obalit, NEPODEPISOVAT! – podepíšeme si sešity společně / trénujte doma podpis – psacím písmem/
skládací abecedu z umělé hmoty
Matematika
4 sešity s užšími linkami, č. 513, NEPODEPISOVAT!
1 malý sešit bez linek č 520,
krabička s 10 víčky modré barvy a s 10 víčky červené barvy
Prvouka
1 sešit č. 513
NEPODEPISOVAT!
VV
kufřík nebo box
temperové barvy
vodové barvy
voskovky
suché pastely
fixy barevné, 1 černý hodně silný
hadřík na utírání štětců
štětce kulaté cca 2 velikosti, štětce ploché cca 2 velikosti
ubrus
kelímek
paleta
zástěrku nebo staré tričko
tuš černou, tuše barevné
papírové kuchyňské utěrky
PČ
lepidlo
nůžky
barevné papíry
modelína
stavebnice
blok
TV
tričko, kraťasy, boty do tělocvičny,
tepláky nebo „elasťáky“, mikina, botasky na cvičení venku,
pytlík na cvičební úbor
HV
notový sešit – může být i z loňska
Penál
krátké pravítko na podtrhávání
pastelky
2 pera
ořezávátko s boxem
nůžky
tužky č.2
Ostatní
úkolníček
pytlík na bačkory
ručník
papírové kapesníčky
Je potřeba všechno řádně podepsat. /kromě sešitů/
ŠKOLNÍ ROK 2020-21
Moji milí, vím, že konec prázdnin je ještě daleko, ale nebyla bych to já, abych se vám všem nepřipomněla. Všem, kteří jste si na mě vzpomněli o prázdninách moc děkuji za pohledy a pozdravy z vašich prázdninových výprav. Aby došlo po prázdninách k plynulému navázání na učivo 1. třídy je potřeba, abyste se, milé děti, každý den začaly trochu učit. Věřím, že všichni čtete z nějaké krásné knížky každý prázdninový den, ale je potřeba se podívat i na psaní diktátů a na matematiku. Na začátku 2. třídy byste měli všichni plynule číst, napsat tři jednoduché věty bez chyby a sčítat a odčítat do dvaceti zpaměti rychle a bez chyby. Vrhněte se na malé prázdninové opakování s nadšením a vervou a uvidíte, že se pomalu do učení vpravíte a budete mít z úspěchu radost. Teď ještě něco pro vaše rodiče. Zase napíšu seznam věcí na jednotlivé předměty , který budu postupně aktualizovat.Na přípravu věcí budete mít tak dostatek času, což doufám přijmete s nadšením. 🙂 🙂
Jinak vám všem přeji krásné prožití zbytku prázdnin, užívejte si pospolu, ale myslete též každý den i na malé opakování.
Zábava 11.7.
Poděkování
Moji milí, mnohokrát vám všem děkuji za milé dárečky, které mně udělaly radost. Mějte se hezky a užijte si krásné prázdniny. Ve fotogalerii budou fotky z dnešního dne.
Zábava
Zajímavý web
Informace
Vážení a milí. Dneska píšu poslední příspěvek v tomto školním roce. V pátek ať si děti přinesou desky na vysvědčení, ať přijdou v botách do třídy. V 8 hodin se půjdeme ven vyfotit, pak rozdám vysvědčení a jde se na prázdniny. Konec bude cca v půl deváté.
Rok uplynul jako voda. Dovolte mně, abych vám všem poděkovala za vstřícnost, uznání a pomoc. Ve všech předmětech jsme učivo dokončili. Samozřejmě vám všem za to patří dík. Nechte děti v červenci odpočinout. Ať vypnou, zaslouží si to. Začněte pomalu v srpnu nějaké to opakování. Na prázdniny jsem učení nikdy nedávala. Letošní rok ovšem dělám výjimku. Stáhla jsem nějaké věci z netu. Samozřejmě to není povinné, ale pro ty, komu by se nechtělo nic vymýšlet je to inspirující. Všechny vás srdečně zdravím, užijte si pospolu dny volna, opatrujte se a doufám, že se v září všichni zase sejdeme.