ČJ – Slabikář do str. 16, číst nakopírovaný list / rozdávala jsem dříve/, písanka do str. 12 /nepsat věty ze str. 12 – psát pouze velká a malá písmena/
M PS str. 113, MM do str. 9 včetně
ČJ – Slabikář do str. 16, číst nakopírovaný list / rozdávala jsem dříve/, písanka do str. 12 /nepsat věty ze str. 12 – psát pouze velká a malá písmena/
M PS str. 113, MM do str. 9 včetně
1. Přeposílám informaci z jídelny.
Vážení rodiče,
oznamujeme Vám, že od 6.ledna ŠJ při VOŠ a SPŠ nebude př ipravovat pro
vaše děti svačinky. Toto rozhodnutí nás mrzí, ale z kapacitních důvodů
jsme nuceni dočasně k tomuto kroku přistoupit.
Děkujeme za pochopení
Ouředníková Božena, vedoucí ŠJ
2. Vybírám 20 Kč na Strakonický deník, který děti včera dostaly.
3. Dneska jsme psali poprvé prověrku na sčítání a odčítání bez použití prstů. většina dětí dostala jedničku, umějí to. Ostatní děti nedostaly známku, napsala jsem jim pouze počet chyb.
4. Dneska jsem také dala dětem číst nepřipravený text, který měl několik vět. Děti, které dostaly jedničku, četly moc pěkně. Prosím, abyste na domácí čtení kladli důraz a ani jeden den čtení nevynechávali. Je to důležité, aby děti uměly plynule číst. Pokud nebudou plynule a bez chyb číst, budou mít potíže i v ostatních předmětech. Čtenému musí rozumět, dávejte jim kontrolní otázky z přečteného.
5. Připomínám, v úterý je od 16 hodin vánoční besídka pro rodiče. Je to u nás ve třídě a bude to trvat cca 15 – 20 minut.
Slabikář str. 16,písanka str.11
M PS str. 12, MM str. 6,7
Prvouka PS str. 15
ČJ Slabikář str. 15, písanka do str. 10
M PS do str. 12 cv. 1
ČJ Slabikář str. 15, Písanka do str. 9 / jen pro nemocné/
M PS str. 11 /jen pro nemocné/
1. Dneska jsme měli zase „adventní chvilku“. Povídali jsme si o adventu, děti mně odpovídaly na legrační otázky. Moc děkuji paní Jirouškové, která opět upekla pro děti takové malé koblížky s ozdobou navrch. Jak to, paní Jiroušková, děláte, že máte tolik času a energie? 🙂 Též děkuji paní Mažgutové, ta nám zase oloupala zdravé ovoce, na které si děti pochutnaly. Prosím, pokud neuděláte občerstvení pro všechny děti, raději nic neposílejte. Je pro mě obtížné to rozdělit.
2. Zakázala jsem dětem používat ve škole mobilní telefony. Minulý týden si jeden žák hrál s mobilem dokonce při hodině češtiny. Pokud byste se k zákazu měli nějaké výhrady, samozřejmě přijďte, domluvíme se. Ať si děti o přestávce povídají, hrají, hraček tam máme dost. Mohou si i nějakou hračku přinést.
3. Všechny děti už píšou perem.
4. Dneska děti dostaly poprvé dva úkoly. Uvidíme, jak to budou zvládat. Z matematiky je nechte pracovat samostatně, třeba tužkou, pak to jenom překontrolujte. Poprvé jsme si také zapsali domácí úkol do úkolníčku.
5. Přípravě na vyučování věnujte denně maximálně hodinu a to ne vcelku, ale rozdělte jim to třeba na tři části. Pokud se vám zdá, že toho má dítě moc, udělejte jen část úkolu. Ale napište mně to do úkolníčku nebo do pracovního sešitu. Dětem se hodně věnujte, povídejte si s nimi, hrajte , třeba i nějaké edukativní hry. Rozhodně se vám to vrátí. Chápu, bojujete s časem, ale co je důležitější, než vaše dítě.
ČJ
Slabikář str. 14
Písanka str. 9
M
PS str. 10 /pouze pro nemocné, ve škole ji ještě celou hotovou nemáme/
Dneska jsem při TV musela přistoupit k nepopulárnímu opatření, ale opravdu to nešlo jinak. Čtyři děti nešly z bezpečnostních důvodů na tělocvik. Dala jsem jim práci z češtiny a umístila jsem je ve třídách mých kolegyň. Nedělala jsem to ráda, ale kluci se ve třídě poprali, ubližovali ostatním dětem a to nemohu tolerovat. Nejdříve jsem myslela, že nepůjdeme na tělocvik všichni, ale pak jsem si to rozmyslela, bylo by to nespravedlivé vůči ostatním dětem.
Slabikář do str.13, Písanka str. 5
M PS do cv. 2 str. 9
Přestože jsem si myslela, že se alespoň chviličku budeme učit, dopadlo to úplně jinak. První hodinu jsme zdobili stromeček. Punčochářům moc děkuji za krásný stromeček, v pátek před Vánocemi vám ho samozřejmě vrátím, přijeďte si pro něj. Ozdobili jsme ho…..no, není to podle mého gusta, ale dětem se moc líbí a to je důležité. Ještě nám hodně ozdob zbylo, při besídce si je můžete vzít domů.
Mikuláš nás navštívil, děti čerty do třídy nechtěly, ale nakonec to dopadlo tak, že čerti přece jen do třídy přišli. Nikdo nebrečel, i když jsem viděla, jak se některým dětem při básničce třásla bradička. Myslím si, že jsme to všichni zvládli bez stresů a s noblesou. Fotky přidám časem. Zbytek dne jsme měli projektový den na téma Mikuláš. Dělali jsme pracovní listy, děti je přinesou domů, tak si je prohlédněte. Úkoly žádné nemají, užijte si dnešní den.