Postřehy z dnešního dne

Tak první den máme za sebou. Proběhl celkem v klidu, zacvičili jsme si v tělocvičně, přečetli jsme si pohádku,namalovali obrázek, všechny věci jsme si rozčlenili a uklidili do skříněk. Stále vytváříme a upevňujeme pravidla, která se ve škole musí dodržovat. Opravdu jsem byla moc spokojená.

 

K zítřku:  Ráno bychom se došli podívat do ředitelny a sborovny ve velké škole, prošli bychom si malou školu a pak bychom pracovali se Živou abecedou a Počátečním psaním. Chtěla bych dětem dát už i úkol. Úkoly budeme označovat zakroužkováním stránky, tečkou u řádky nebo písmenem D. Také budeme potřebovat Matematiku 1.díl. Poslední hodinu půjdeme na procházku, abychom si to trošku zpestřili. Pokud by pršelo, tak budeme potřebovat ještě Prvouku 1.díl. Opět bychom končili V 11.15 a půjdu s dětmi zase na oběd. Ale musím je pochválit, jedly samy, nikdo nic neupustil, nerozbil, jenom jsme vylili jedno pití. Děti byly fakt šikovné a samostatné a všichni jedli.  Jen připomínám, že jedna dívenka neměla zaplacené obědy, jídlo jsem jí dala, ale je potřeba to urychleně dát do pořádku, protože pro takové dítě je to v novém prostředí extrémně stresující. Jistě víte koho se to týká a tak vás prosím napravte to.

Prosím, každý den kontrolujte, zda mají ořezané pastelky a tužky.

Na TV jim dávejte jednoduché oblečení, myslím tím co nejméně knoflíků, zavazovacích šňůrek atd. Soutěžíme v oblékání na rychlost. Holky proti klukům.