Pomůcky

Český jazyk

3 sešity se širokými linkami a s pomocnými linkami /č.512 s PL/- nenadepisovat, nadepíšeme společně ve škole

mazací tabulku

kartičky s i/y

kartičky na spodobu znělosti

Matematika

2 sešity s úzkými linkami /č.523/ a 1 sešit velký bez linek /č.420/ + „lenocha“ – nenadepisovat, uděláme společně ve škole

pravítko, trojúhelník

TV

cvičební úbor do tělocvičny, boty s bílou podrážkou

cvičební úbor na hřiště

pytlík na cvičební úbor

Všechno prosím podepsat, cvičební úbory si budou děti nechávat v šatně.

modelína

barevné papíry

lepidlo na papír

VV

box na výtvarné potřeby

kelímek

paleta

hadřík

igelitový ubrus ve velikosti lavice

tempery

vodové barvy

anilínové barvy

voskovky

suché pastely

černou tuš

barevné tuše

barevné fixy

černý fix – silný, tenký

štětce ploché a kulaté – alespoň ve dvou velikostech

Prvouka

1 velký linkovaný sešit /č.423/

HV

notový sešit – může být z loňska

Jiné

malý notýsek – úkolníček /č.644/

desky na kopírované pracovní listy

pytlík na bačkory

ručník

blok velký, nelinkovaný

Penál

2 pera, ne gumovací /proč – vysvětlím na třídní schůzce/

pastelky

gumu

nůžky

ořezávátko s boxem

tužky č. 2 nebo 3, může být i mikrotužka

malé pravítko na podtrhávání

AG

Na angličtinu zatím sešity neudávám, paní učitelka, kterou budou děti mít si sama určí formát sešitů hned první hodinu.

ŠKOLNÍ ROK 2021-22

Milé děti, milí rodiče. Vím, že do začátku školního roku zbývá ještě dost času, ale raději píšu seznam věcí s předstihem, abyste se mohli všichni v klidu připravit a neměli starosti na začátku školního roku. Čísla, která jsem napsala u potřebných sešitů jsou doufám správně. Jinak seznam věcí budu ještě v průběhu prázdnin aktualizovat /pokud si na něco vždycky vzpomenu/. Užívejte slunečné dny a věřte mně, že se na vás všechny moc těším.

Poděkování

Moji milí rodiče, tak nám ten rok nějak rychle uběhl. Chtěla bych vám všem poděkovat za nádherné květiny a dárky. A že jich bylo. Ale hlavně děkuji za to, jak své děti vedete. Děti jsou vychované, umí poděkovat, poprosit, omluvit se… A tak by to mělo být. Pro učitelku je pak velice snadné učit je. Díky vám chodím do školy stále velice ráda, práce mě naplňuje a prostě si to užívám. A je pěkné, když se vám práce stane koníčkem. 🙂 Sama o sobě vím, že jsem náročná. Chci, aby se děti učily, aby se slušně a ohleduplně chovaly. Ale stále si myslím, že na trhu práce je zájem pouze o lidi slušné, zvídavé, spolehlivé a o lidi, kteří toho hodně ví a umí.. Asi mě nikdo nepřesvědčí o opaku.

Přeji vám všem krásné prázdniny, hodně slunečných dní a nebyla bych to já, kdybych nepřipomněla…….čtěte s děti, pište diktáty a trénujte násobilku. V září budou mít děti lehčí nástup do školy. 🙂

A podívejte se, jaké vysvědčení jsem dostala já. 🙂 🙂

Učebnice a sešity 28.6.

Děti dneska dostaly učebnice. Učebnice , které děti dostaly ze třetí třídy jsou v dost špatném stavu. Jsou sice slepené, vygumované, ale zub času se na nich podepsal. Nelze s tím nic dělat. Prosím, abyste je obalili a vzadu podepsali do příslušných kolonek. Jsem si vědoma, že v některých učebnicích už zdaleka nestačí. 🙂

Zbytek jsou prcovní sešity, které jste si zaplatili. Tam bych chtěla, aby si je zatím děti nepodepisovaly, uděláme to společně v září, protože chci mít podpis na stejném místě. Usnadňuje mně to práci při opravování. V září také napíšu, které učebnice si necháme ve škole a které budou děti každý den nosit podle rozvrhu.

Prosím, abyste si znovu překontrolovali, zda máte všechny učebnice a pracovní sešity /my jsme to ve škole už kontrolovali/, aby v září nedocházelo k nějakým nesrovnalostem. Žádné připomínky typu „Já jsem tuto učebnici nedostal…“ nebudu akceptovat.

Sešity, které budou děti v září potřebovat.

  • 3ks 512 s pomocnými linkami
  • 2ks 523
  • 1ks 420
  • 1ks 444
  • 1ks 524
  • 1ks 423
  • 1ks notový sešit – mohou mít i z předešlého ročníku
  • 1ks 644

Učebnice a příští týden

Včera děti odevzdávaly učebnice. Učebnice měly být vygumované, zalepené. Prostě v pořádku. Pouze hrstka děti měla učebnice připravené k odevzdání. Většinou je děti neměly vygumované, zalepené. Někteří je ani nevyndali z obalů. Dost mě to mrzí na děti, ale i na rodiče, kteří nedohlédli, aby děti vše potřebné splnily. Mimochodem učebnice jim slepila paní učitelka Mrázová, které tímto moc děkuji.

V pondělí budou děti dostávat učebnice do 3. ročníku. Ať si děti na učebnice přinesou aktovku. V pondělí se budeme stěhovat do velké budovy školy. Pomohou nám moji bývalí žáci. Všem ukážu, kam půjdou po prázdninách , do jaké třídy ve velké škole.

V úterý ať si děti přinesou nějaké hry, aby se zabavily. Budeme se dívat na televizi nebo půjdeme ven např. na koupaliště. Také si děti odnesou všechno, co mají v šatně.

Ve středu budeme končit v 8.30. Oběd budou vydávat od 9.00 do 9.25.

Školní výlet ZOO Plzeň

Z výletu jsme se všichni ve zdraví vrátili, což kvituji s povděkem. Drobné odřeninky byly, ale byly opravdu jen drobné způsobené rychlým pohybem. 🙂 Samozřejmě Dinopark zvítězil před ZOO. Nakupovali jsme všichni co to šlo. Dokonce jsme se někteří i „potetovali“.

Musím říct, že všechny děti byly moc ukázněné, nikdo se neztratil, vždycky se děti dovolovaly, pokud někam chtěly odejít. V Dinoparku se vyřádily. I v autobusu se chovaly všechny děti slušně a ukázněně. Mám z výletu velmi dobrý pocit. Užily si to děti i já s paní asistentkou.

Poděkovat bych chtěla i paní České, která s námi jela. Děkuji jí hlavně za to, že pomohla i několika dětem, které už neměly finance na „tetování“. Na děti, kterým přispěla se nezlobte, protože paní Česká je s tetováním spjatá a pomoci dětem udělat radost, udělalo radost jí samé. Nebojte se „tetování“ se do týdne smyje.

Zítra jdeme na turistickou vycházku, návrat ve 12 hodin.

Mám u sebe mikinu, zítra donesu.

Fotky z výletu dám zítra.

Do pátku si děti musí odnést kufříky a pomůcky na VV.

Výlet 22.6.

V úterý pojedeme na výlet. Sejdeme se v 8 hodin před zastávkou autobusu, která je před velkou školou. S sebou ať si děti vezmou pláštěnku, dobré boty na delší chození, pití, svačinu na celý den a peníze na útratu. Cestovné a vstupenka bude stržena ze školní pokladny – cca 500 Kč. Pokud se dítěti dělá v autobusu špatně, prosím, abyste mu dali ráno prášek proti zvracení. Prosím, aby měly všechny děti „zvracecí pytlíček“ někde v batohu a to na lehce přístupném místě. Prosím, všechny děti, protože může někomu být špatně z pouhého přejedení nebo z horka. Vrátíme se cca okolo 16. hodiny. Pokud budete chtít, ve Strakonicích vám zavolám /aktualizujte telefonní číslo, na které chcete, abych volala – napište na ruku nebo dejte do batohu /. Na ruku dětem ráno napište telefonní číslo, pro případ, že by se někdo ztratil. Což doufám nenastane. 🙂

Koupání

Dneska jsme si udělali moc pěkný, řekla bych prázdninový, den. Ráno jsme si první hodinu společně četli, pak jsme vyrazili na koupaliště, kde jsme si nakoupili různé dobrůtky / doufám, že nikomu nebude špatně /. Pohráli jsme si a pak vyrazili společně na řeku. Bylo to fakt bezvadné pro děti i pro nás dospělé. K dobré náladě přispěla i Nelinka s maminkou, děvčata přinesla dětem každému dvě lízátka a ještě diplom. Moc jim děkujeme. Udělala jsem pár fotek, tak časem je dám do fotogalerie. Snad byli všichni spokojeni, a pokud ano, tak to ještě zopakujeme.