Archiv rubriky: Nezařazené

Informace

V pátek jdeme poslední hodinu na besedu o ekologii do velké školy.

 

Dneska jsme probírali slabikotvorné r a l. Některým dětem čtení těchto hlásek činí dost velké potíže. Doporučuji skládat slova z abecedy. Dneska jsme to dělali při ČJ. Řekla jsem dětem vyndejte si písmenka r, p, t, s. Z těchto písmenek složte slovo a přečtěte. Pokud to nešlo, napověděla jsem počáteční písmenko. V tomto případě je to p. A oni složili prst. Pokud to dětem nejde číst, je dobré tohle procvičovat takovýmhle způsobem. Oni totiž mají tendenci vkládat tam samohlásku a číst prsat. Je to jenom mé doporučení.

 

Dnes jsme zase dělali kličky, čtyři děti stále kličku neumí.

 

Některé děti mají u lavice velký nepořádek, věci se jim válejí po zemi. Prosím, veďte je k pořádku. Jde i o bezpečnost dětí.

 

Chtěla bych s dětmi jet na výlet v červnu do ZOO Praha, jet po Vltavě parníkem. Promyslete, co vy na to. Probereme to na třídní schůzce.

Informace

  1. Musím pochválit spoustu dětí, když se měly naučit básničku až za týden, uměly ji už dneska. Šikulky.
  2. Příští týden bych chtěla s dětmi malovat výkres a zapojit se do soutěže Jak pomáhají lidé přírodě. Byla bych ráda, kdybyste doma promysleli nějaký obrázek. Můžete i udělat nějaký návrh do skicáku a v úterý bychom to malovali. Dělali bychom to temperou a obrysy tuší nebo fixem. Skica stačí jenom tužkou. Ale ani být nemusí, jen ať si to děti promyslí, co budou malovat. Navrhovala bych témata:      Vysazujeme nový les.  Třídíme odpad. Práce v záchranné stanici zvířat. Opravujeme čapí hnízdo. Krmíme v zimě ptáčky. Zachraňujeme žáby při migraci přes silnici. Samozřejmě můžete vymyslet něco svého.

Informace

Pokud budeme mít úkol z M nebo z PU, budeme si ho zapisovat do notýsku. Psaní a čtení zůstává stejné. Dnes jsme si zapsali úkol z prvouky a naučit se báseň ze Slabikáře. Všechno je až na příští pondělí. Pak jsme si zapsali úkol z MM, ten je na zítra. Proto je potřeba každodenní kontrola notýsků.

Prosím, pokud dáváte dětem pití, dávejte jim lahve, které těsní. Minulý týden chlapec uklouzl na rozlitém pití a zlomil si nohu.

Informace

Děti dneska pekly s paní učitelkou Chumovou palačinky. Dětem se to moc líbilo, opravdu si to užily. Všem moc chutnalo. Děkuji moc paní Chumové. Doklady o zaplacení surovin předložím paní Hejdukové. Můžete též nahlédnout u mě. Bohužel, děti, které chyběly, palačinku nedostanou. Spolužáci je snědli za ně. Paní Chumová slíbila, že mně pošle fotky. Takže až se ke mně dostanou, hned je dávám na web.