Vítám vás v 5.třídě

Není to tak dlouho, co jsme se loučili před prázdninami a už je to tady zase… 🙂 Všechny vás vítám v novém školním roce a dovolte mně, abych se s vámi podělila o pár informací. Vypadá to, že nastoupíme 4.9. do naší třídy. „Prý“ budou hotová všechna patra kromě přízemí a tělocvičny. To je poslední informace, kterou nám poskytl pan ředitel.

Co se týče pomůcek na TV, VV a PČ, je to stejné jako ve 4. třídě. Přijde mně zbytečné vypisovat znovu seznam pomůcek, protože děti jsou už velké, samostatné a vy už dávno víte, co budeme potřebovat na výchovy.

Sešity , pokud je nemají dopsané ze 4. třídy, mohou v nich pokračovat. Výběr nechávám také na vás. Jen, prosím, dodržte formát. Malé / A5/ na matematiku s užšími linkami, geometrie A4 bez linek, malé /A5/ na češtinu se širšími linkami. Na vlastivědu a přírodovědu formát A4 bez linek nebo s linkami nebo napůl linky/bez linek.

Ještě pár slov, co nás příští školní rok čeká…

Matematika

V 5.třídě se bude stavět na učivu, které jsme probírali ve třídě čtvrté. Loni jsme dělili jednociferným dělitelem, letos přibereme dělení dělitelem dvojciferným. Je to obtížnější učivo, předpokladem pro zvládnutí je perfektní znalost násobilky. Pokud vaše dítě má ve zvládnutí násobilky mezery, prosím, abyste se soustředili na zautomatizování všech spojů násobilky. Nové učivo budou desetinná čísla. Ta snad nebudou takový problém. Děti se vrátí k počítání s „malými“ čísly, což jim bude určitě dělat radost. V geometrii jsme dosud probírali obvody a obsahy geometrických tvarů. Letos rozšíříme učivo o objem těles. Je třeba, aby děti rýsovaly přesně. Loni jsem „tolerovala“ „jeden milimetr tam, jeden milimetr sem“. Letos by už děti měly rýsovat přesně, netlačit na tužku. Procvičujte stále, aby se jim to zautomatizovalo.

Český jazyk

I v češtině je učivo 5.třídy velmi propojeno s učivem 4.třídy. Stále se klade důraz na čtení s porozuměním. Obtížnější učivo bude přídavná jména a seznámení se se zájmeny a číslovkami. nové učivo bude shoda podmětu a přísudku s několikanásobným podmětem.

Užijte si zbytek prázdnin, naberte síly a myslím si, že snad spolu zvládneme i ten poslední náš společný školní rok. Pokud máte nějaké dotazy, napište mně nebo zavolejte.