Informace

Masopustní rej v naší třídě nastane v úterý 25.2. Děti mohou přijít v maskách, budeme se zčásti učit, část dne budeme věnovat nějaké zábavné tvořivosti, tanci a radovánkám.

Pokud dítě něco bolí, řešte to s ním. Pokud ho pošlete do školy, beru to za vyřízené z vaší strany. Informovala bych vás pouze v případě, že by se jeho stav zhoršil. Děti, prosím, také poučte, aby své “ bolesti“ řešily pouze se mnou. Paní asistentka je velice laskavá a má pro ně pochopení. Děti se proto raději obracejí na ni, já pak rozhodnu, že rodiče nezavolám. Myslím si, že to je nejednotné vedení, což dětem rozhodně neprospívá. Dneska jsme o tom ve třídě mluvili, děti ví, že se mají obracet pouze na mě. Jen jim to , prosím, připomeňte. Moc děkuji.

Dneska děti v PS řešily samostatné dvě slovní úlohy. Musely si je přečíst a samostatně vyřešit. Vysvětlili jsme si, že plynulé čtení je předpokladem pro úspěch v matematice. Ani slovíčkem jsem nikomu nepomohla. Měla jsem radost, všichni vyřešili bez chyby, byly samé jedničky. Lišilo se to pouze časem. Někteří měli za tři minuty oba příklady, jiným to trvalo cca 10 minut.