- ČJ str. 25,26
- M str. 29,30
- Prvouka PS str.11
- Ćtení str. 30
Archiv rubriky: Nezařazené
Informace
Včera jsme absolvovali Den stromů. Byla jsem moc překvapená, jaké krásné „vstupenky“si děti přinesly. Opravdu, bylo vidět, že si s přípravou daly velikou práci a určitě se moc těšily. Myslím si, že si celý den děti užily, přestože jsme byli všichni od hlavy až k patě od barev. Stejně barevné byly lavice, podlaha a všechno kolem. Matýsek přinesl do třídy knížku o stromech, ale já jsem mu ji nedovolila vyndat. Barevná by určitě byla i knížka. Domluvili jsme se, že pokud rodiče dovolí, přinese ji na prvouku v pondělí. Moc děkuji též Matějovským, kteří pro nás nakopírovali také něco o stromech. Stejně tak, pobavíme se o tom ještě v pondělí při prvouce. Byla jsem moc ráda, že jste se s námi na Dni stromů podíleli, prostě cítím, že „taháme za stejný provaz“. Mám v tabletu pár fotek z akce, během víkendu je dám do fotogalerie. Dneska byla na hodině PČ paní Jungová, která nám pomáhala lepit ubrousky na destičku. Díky ní jsme nebyli všichni od lepidla a všem se to moc povedlo. Rodiče, těšte se, o Vánocích uvidíte jak jsme šikovní. Paní Jungové za pomoc tímto moc děkuji.
V pondělí budeme psát prověrku z ČJ. Nakopírovala jsem asi 8 vět a děti budou písmenkem určovat o jaký druh věty se jedná.
Ve třídě se opět objevily vši. Pokud je doma objevíte, neposílejte dítě do školy a proveďte dezinsekci. V pondělí prohlédnu dětem hlavy a pokud nějaké vši objevím, zavolám rodiče, aby si pro žáka přišli.
Informace
Zítra budeme tvořit s lepidlem Herkules při PČ
Poslední dvě hodiny ve škole nebudu. Třetí hodinu budou mít děti čtení. Budou číst Maxipsa Fíka a poslední hodinu budou mít psaní. Takže nezapomeňte písanku. Čítanku si brát nemusí. Suplovat za mě bude paní učitelka Lencová.
Informace
- Zítra se uskuteční projektový den na téma Den stromů. Připomínám „vstupenku“.
- Pokud budou mít děti zájem, ať si přinesou menší hrneček, na závěr si budou moci dát lipový čaj.
- Dejte dětem sportovní oblečení a dobré boty. Část projektového dne bude venku.
Informace
Ve čtvrtek bude projektový den. Připomeneme si Den stromů. Děti si nemusí brát učení, stačí jenom pero a pastelky. Jako „vstupenka“ do daného dne bude přinést něco, co se týče stromů. Např. vystřižený nebo namalovaný obrázek, text o stromech…. To si děti připraví doma. Pokud byste potřebovali vědět něco bližšího, volejte nebo „mailujte“.
Pro chybějící 17.10
- ČJ stále procvičovat druhy vět, budeme psát prověrku PS str.23 cv. 1
- M str.27
- Čtení str.27
- Prvouka opsat z malého sešitu a naučit, bude na to také prověrka
Informace
Milí rodiče, moc vám děkuji za zeleninu, kterou děti přinesly. Prosím, jestli bychom si ji mohli nechat alespoň do pondělí, na další prvouku. Pokud ne, napište mi to do notýsku a já ji zítra dětem dám. Udělali jsme si výstavku, hráli jsme „poznávačku“, děti to bavilo. Zvlášť oceňuji rodiče, kteří se „táhli“ do školy s květákem, brokolicí ….
Zítra si děti nemusí brát Čítanku. Poslední dvě hodiny tam nejsem, budou mít paní Bláhovou. Budou číst společně Maxipsa Fíka a část hodiny budou psát do písanky. Nezapomeňte písanku.
Také moc děkuji Křížům, kteří se už teď přihlásili, že přinesou vánoční stromeček.
Zítra při PČ budeme natírat dřevo barvou, oblečte je přiměřeně pro tuto práci.
Také bych chtěla malou připomínku k M. Dneska jsem dala do prověrky střídavě dvakrát příklady typu 12+5 a 2+5. Hodně dětí v obou případech napsalo výsledek 17. Prostě si tyto příklady pletou. Prosím, zaměřte se na tento problém.
Informace
V první řadě bych chtěla poděkovat Lukešům, Matějovským a Kropáčkům za čisté papíry na kopírování i za popsané na kreslení pro děti. Moc děkuji. Stejně tak bych chtěla poděkovat Lukešům a Havránkům za bonbóny pro děti do soutěží. Všichni jste moc hodní.
Prosím, pošlete mně 100 Kč na příspěvek pro Spolek rodičů při ZŠ Volyně. Každé dítě bude platit 100 Kč.
Ve čtvrtek budeme zase probírat zeleninu a některé děti se přihlásily, že danou zeleninu přinesou. Nejdříve jsem myslela, že jim zadám, přineste si zeleninu všichni. Pak jsem si to rozmyslela, měli bychom jí moc kusů a málo druhů. Děti to mají napsané v notýsku, co mají přinést. Pokud budete mít problém zeleninu sehnat, nezoufejte, nic se neděje. Pokud v notýsku nemají napsáno nic, nepřihlásily se nebo se na ně nedostalo.
17.11. je svátek a 18.11. je ředitelské volno. Chod družiny je zajištěn v den ředitelského volna, pokud budete chtít dát dítě do družiny 18.11., sdělte mně to, prosím, do notýsku. Pokud dítě nechcete dát do družiny, napište mi to také do notýsku, abych měla přehled, zda jste tuto informaci četli.
Informace
Dneska při češtině měly některé děti potíže s druhy vět. Přestože včera měly napsáno v pracovním sešitě, že se mají druhy vět naučit, vůbec nevěděly o čem je řeč. Proto včera nedostaly žádný úkol, měly se pouze naučit 4 druhy vět a co se za nimi píše. Prosím, dohlédněte, aby se to o víkendu naučily. Rozhodně zatím nebudeme nic psát, ale musí něco umět, aby bylo na čem stavět. Zatím budeme stále druhy vět určovat, ale další týden napíšeme prověrku. Na druhé straně musím pochválit děti, které uměly druhy vět hned po první hodině, aniž by se doma učily. Stále také opakujte uspořádání slov podle abecedy, určitě bude ještě jedna prověrka. Některé děti si chtějí opravit špatnou známku z minulé prověrky. Skoro celá třída zvládla bravurně úlohy „méně“, „více“. Také na tyto slovní úlohy určitě bude prověrka. A to tak, že já na tabuli napíšu zápis a děti samy napíšou rovnici, příklad a řešení, odpověď celou větou.
Informace
V pondělí začneme probírat sčítání a odčítání s přechodem přes desítku. Připomínám, aby děti měly modrá a červená víčka. Stále procvičujte dosavadní sčítání a odčítání do 20. Musí počítat rychle a správně. Správné dosavadní počítání je předpokladem pro úspěšné zvládnutí počítání s přechodem přes desítku. Procvičujte dosavadní příklady několikrát denně, ale jen krátkou dobu.